FESTIVALOWA AZS UO

Zakończyła się kolejna edycja Opolskiej Ligi Siatkówki Amatorów. W zmaganiach przez kilkanaście tygodni brało udział 10 drużyn i około 180 uczestników. Po fazie zasadniczej rozegrano ćwierćfinały, półfinały, a sezon zakończyły: finał i mecz o 3. miejsce.

W tym sezonie po raz pierwszy toczyły się rozgrywki żeńskich drużyn OLSY, gdzie było siedem drużyn. U mężczyzn było ich więcej, a same rozgrywki były bardzo ciekawe. Najlepszy zespół fazy zasadniczej – AutoTech KS Koniczyna nie zdołał wejść do finału i zajął 4. miejsce. Z kolei piąty po fazie zasadniczej Bedmet doszedł aż do finału. Poziom był wysoki, sporo spotkań było zaciętych. Rozgrywki były przeznaczone dla amatorów, ale nie brakowało w nich zawodników, którzy w przeszłości grali w siatkówkę na wysokim poziomie. Najlepszym przykładem był Bartłomiej Działowski z drużyny Bedmetu, który w przeszłości grał nawet na najwyższym krajowym poziomie. W rozgrywkach OLSY został wybrany najlepszym środkowym.

W finale drużyna Festiwalowej AZS Uniwersytet Opolski okazała się lepsza od Bedmetu. Wygrała 3:0, ale poza pierwszym setem w pozostałych trwała bardzo zacięta walka. Festiwalowa zwyciężyła w poszczególnych partiach do 19, 23 i 24. Mecz o 3. miejsce to była natomiast pięciosetowa walka. Ostatecznie Karmelek pokonał AutoTech KS Koniczynę 3:2 (21:25, 25:18, 16:25, 25:19, 15:12).

Rozdano też nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem ligi został wybrany Denis Sówka (Festiwalowa AZS Uniwersytet), najlepszym przyjmującym Przemysław Biernacki (Bedmet), najlepszym libero Radosław Cebula (AutoTech KS Koniczyna), najlepszym rozgrywającym Patryk Sobieraj (Festiwalowa AZS Uniwersytet), najlepszym środkowym Bartłomiej Działowski (Bedmet), najlepszym atakującym Emil Białecki (Karmelek), a najlepszym blokującym Jakub Tomczyk (Festiwalowa AZS Uniwersytet). Przyznano też nagrodę Fair Play, a odebrał ją Karol Strąg z Bedmetu.

Organizatorem rozgrywek, które toczyły się w hali Budowlanych przy ul. Duboisa był animator siatkówki w naszym mieście – Józef Gusta przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Składy najlepszych drużyn
Festiwalowa AZS Uniwersytet Opolski:
Denis Sówka, Patryk Sobieraj, Paweł Rajski, Leszek Gulik, Kamil Mierzejewski, Radosław Sachymski, Jakub Tomczyk, Wojciech Adamowicz, Damian Dogoda, Karol Żakowicz, Oleksandr Samoiliuk, Kacper Dąbrowski, Przemysław Szmajdziński, Stanisław Małkowski, Leszek Gulik, Jakub Kawalec, Tomasz Blicharz, Radosław Englot, Łukasz Sokołowski, Tomasz Płocki, Marcin Dubiel.
Bedmet: Maciej Polak, Paweł Wiechoczek, Marek Król, Sebastian Gabzdyl, Bartłomiej Działowski, Ewelina Noworyta, Mateusz Daniel, Andrzej Galik, Michał Błaszczak, Przemysław Biernacki, Grzegorz Warzkiewicz, Wiesław Bednarz, Marek Furyk, Karol Strąg, Bartłomiej Jaracz.