KRONIKA

kronika-uo-2011-2012 kronika-2012-2013 kronika-studium

kronika-2012-2013

kronika-studium

Zmarł nagle wieloletni, bardzo ceniony pracownik

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu

mgr Henryk Hołodnik.

   

Mgr Henryk Hołodnik urodził się 2.01.1951 r.  Był absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, którą ukończył w 1976 roku. Równocześnie zdobył tytuł trenera II klasy w piłce ręcznej. Po studiach zamieszkał w Opolu i tu podjął pierwszą pracę zawodową jako nauczyciel wychowania fizycznego i trener grup młodzieżowych w piłce ręcznej. Z  WSP w Opolu związany był przez 34 lata, od 1986 r. podejmując w tym czasie pracę w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu. W końcówce lat dziewięćdziesiątych organizował na uczelni bardzo popularne wtedy Turnieje Wydziałów, które cieszyły się wielką popularnością wśród studentów i pracowników uczelni. Największe sukcesy w pracy zawodowej odnosił  w  badmintonie. Najpierw jako prowadzący zajęcia z wychowania fizycznego z tej dyscypliny sportu ze studentami naszej uczelni, kiedy rozpropagował ten rodzaj gry na Uniwersytecie Opolskim jako sport rekreacyjny . Najbardziej znany był  jednak z utworzenia  drużyny uniwersyteckiej w badmintonie.  Reprezentacja Uniwersytetu Opolskiego pod jego wodzą zdobywała seryjnie medale w Akademickich Mistrzostwach Polski. Była przez kilka lat hegemonem w rozgrywkach studenckich w kraju. W latach 2013-2019 zawodnicy sekcji uczelnianej badmintona pięciokrotnie zdobywali   I miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w klasyfikacji generalnej i siedmiokrotnie w kategorii uniwersytetów. W latach 2014 – 2019 studenci zawodnicy opolskiej uczelni wywalczyli 15 medali w Akademickich Mistrzostwach Europy w klasyfikacji zespołowej i indywidualnej: 5 złotych 3 srebrne i 7 brązowych.  Jeszcze do ubiegłego roku badmintoniści Henryka Hołodnika znaczące sukcesy na arenach sportowych w kraju i zagranicą.

Mgr Henryk Hołodnik był osobą cenioną i lubianą przez studentów. Bardzo szanowaną przez pracowników uczelni. Za swoją pracę dydaktyczna i sportową wielokrotnie nagradzany  Nagrodą JM Rektora Uniwersytetu Opolskiego. Był wielkim fanem sportu. Sam grał z pasją w badmintona i tenisa ziemnego.   Odszedł od nas w dniu 21 czerwca 2020 roku. Jego śmierć jest wielkim szokiem dla środowiska sportowego i akademickiego Opola.

Cześć Jego Pamięci.

 

ŚWIETNA POSTAWA PIŁKARZY HALOWYCH PODCZAS PÓŁFINAŁÓW AMP W FUTSALU ROZEGRANYCH W KATOWICACH 30.01 – 02.02. 2020

Organizatorem półfinałów AMP w Futsalu był AZS Uniwersytetu Ślaskiego w Katowicach.

Po meczach grupowych z Uniwersytetem Ekonomicznym z Katowic ( 1 : 1 ), oraz z gospodarzem,  Uniwersytetem Śląskim ( 2 : 2 ) zespół naszego Uniwersytetu awansował do ćwierćfinału.

Kolejnym przeciwnikiem był zespół Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, z którym nasz zespół nieznacznie przegrał walkę o awans do finałów AMP ( 2 : 4 ). W meczach o miejsce V wygraliśmy z AWF Katowice 6 : 3, następnie z Akademią WSB z Dąbrowy Górniczej 5 : 0.

Zespół futsalistów Uniwersytetu Opolskiego, prowadzony przez mgr Jacka Cieślinskiego uzyskał najlepszy wynik na AMP ( rozgrywanych w obecnej formule). Na uwagę zasługuje fakt, iż byliśmy jedynym zespołem, który nie przegrał ze zwycięzcą półfinałów, jednocześnie aktualnym Akademickim Mistrzem Polski Uniwersytetem Katowickim.

Skład Uniwersytetu Opolskiego: Kamil Mykitów, Alan Bidziński, Michał Błoński, Mateusz Ptak, Miłosz Michalewski, Cezary Kowalczyk, Konrad Świstowski, Marcel Pilawa, Marcin Duda, Damian Pajor, Ronaque Bakshi, Oleksandr Havryliuk. Kierownikiem zespołu był Karol Gontarz , trenerem Jacek Cieśliński.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

 1. Uniwersytet Śląski w Katowicach
 2. Politechnika Śląska w Gliwicach
 3. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
 4. Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy w Częstochowie
 5. Uniwersytet Opolski
 6. Akademia WSB z siedzibą w Dąbrowie Górniczej
 7. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
 8. Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach
 9. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
 10. Politechnika Opolska
 11. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 12. Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu

13 -14. Politechnika Wrocławska

13 -14. Uniwersytet Zielonogórski

Nagrody Quality przyznawane są za działalność na rzecz podnoszenia jakości kształcenia na Uniwersytecie Opolskim. Tegoroczni laureaci nagród odebrali je z rąk rektora UO prof. dra hab. Marka Masnyka i prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. Izabelli Pisarek, prof. UO, którzy pogratulowali wyróżnionym sukcesów w pracy i życzyli powodzenia w realizacji dalszych planów zawodowych i osobistych.

Nagrodę Quality za rok akademicki 2018/2019 otrzymał  m. in. mgr Marcin Dubiel – Studium Wychowania Fizycznego i Sportu

  

Mistrzostwo UO Streetball 2019. Startowało 6 zespołów w kategorii mężczyzn (20 zawodników). W kategorii kobiet 2 drużyny. Mecze rozegrano systemem “każdy z każdym” – w sumie 16 meczy. Tytuł Mistrza UO Streetball 2019 wywalczył zespół White Cats wygrywając wszystkie mecze, Drugie miejsce zajęła drużyna Philadelfhia, zaś trzecie miejsce Rzóczki. W kategorii kobiet tytuł Mistrza UO Streetball 2019 zajął zespół Leo2020, zaś drugie miejsce zajęła drużyna Niemamy.

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA!!!

Turniej 60-lecia SWFiS Uniwersytetu Opolskiego

Na towarzyski turniej do Opole przyjadą czołowe zespoły pierwszoligowe m.in. Enea Energetyk Poznań oraz zespół siatkarskiej elity Volley Wrocław.
WSTĘP NA WSZYSTKIE MECZE BEZPŁATNY!

13.09 godzina 15:30
UNI Opole – Enea Energetyk Poznań
14.09 godzina 14:30
Volley Wrocław – Enea Energetyk Poznań
15.09 godzina 15:30
UNI Opole – Volley Wrocław

FESTIVALOWA AZS UO

Zakończyła się kolejna edycja Opolskiej Ligi Siatkówki Amatorów. W zmaganiach przez kilkanaście tygodni brało udział 10 drużyn i około 180 uczestników. Po fazie zasadniczej rozegrano ćwierćfinały, półfinały, a sezon zakończyły: finał i mecz o 3. miejsce.

W tym sezonie po raz pierwszy toczyły się rozgrywki żeńskich drużyn OLSY, gdzie było siedem drużyn. U mężczyzn było ich więcej, a same rozgrywki były bardzo ciekawe. Najlepszy zespół fazy zasadniczej – AutoTech KS Koniczyna nie zdołał wejść do finału i zajął 4. miejsce. Z kolei piąty po fazie zasadniczej Bedmet doszedł aż do finału. Poziom był wysoki, sporo spotkań było zaciętych. Rozgrywki były przeznaczone dla amatorów, ale nie brakowało w nich zawodników, którzy w przeszłości grali w siatkówkę na wysokim poziomie. Najlepszym przykładem był Bartłomiej Działowski z drużyny Bedmetu, który w przeszłości grał nawet na najwyższym krajowym poziomie. W rozgrywkach OLSY został wybrany najlepszym środkowym.

W finale drużyna Festiwalowej AZS Uniwersytet Opolski okazała się lepsza od Bedmetu. Wygrała 3:0, ale poza pierwszym setem w pozostałych trwała bardzo zacięta walka. Festiwalowa zwyciężyła w poszczególnych partiach do 19, 23 i 24. Mecz o 3. miejsce to była natomiast pięciosetowa walka. Ostatecznie Karmelek pokonał AutoTech KS Koniczynę 3:2 (21:25, 25:18, 16:25, 25:19, 15:12).

Rozdano też nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem ligi został wybrany Denis Sówka (Festiwalowa AZS Uniwersytet), najlepszym przyjmującym Przemysław Biernacki (Bedmet), najlepszym libero Radosław Cebula (AutoTech KS Koniczyna), najlepszym rozgrywającym Patryk Sobieraj (Festiwalowa AZS Uniwersytet), najlepszym środkowym Bartłomiej Działowski (Bedmet), najlepszym atakującym Emil Białecki (Karmelek), a najlepszym blokującym Jakub Tomczyk (Festiwalowa AZS Uniwersytet). Przyznano też nagrodę Fair Play, a odebrał ją Karol Strąg z Bedmetu.

Organizatorem rozgrywek, które toczyły się w hali Budowlanych przy ul. Duboisa był animator siatkówki w naszym mieście – Józef Gusta przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Składy najlepszych drużyn
Festiwalowa AZS Uniwersytet Opolski:
 Denis Sówka, Patryk Sobieraj, Paweł Rajski, Leszek Gulik, Kamil Mierzejewski, Radosław Sachymski, Jakub Tomczyk, Wojciech Adamowicz, Damian Dogoda, Karol Żakowicz, Oleksandr Samoiliuk, Kacper Dąbrowski, Przemysław Szmajdziński, Stanisław Małkowski, Leszek Gulik, Jakub Kawalec, Tomasz Blicharz, Radosław Englot, Łukasz Sokołowski, Tomasz Płocki, Marcin Dubiel.
Bedmet: Maciej Polak, Paweł Wiechoczek, Marek Król, Sebastian Gabzdyl, Bartłomiej Działowski, Ewelina Noworyta, Mateusz Daniel, Andrzej Galik, Michał Błaszczak, Przemysław Biernacki, Grzegorz Warzkiewicz, Wiesław Bednarz, Marek Furyk, Karol Strąg, Bartłomiej Jaracz.

 

Mistrzostwa UO w Wyciskaniu Satangi Leżąc i w Wielokrotnym Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Kanclerza UO 2019

28.05.2019 Mistrzostwa UO w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

i Wielokrotnym Wyciskaniu Sztangi

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

Wyciskanie sztangi kobiet (Poza Konkursem)

 1. (30 kg) Zuzanna Sawicka

Wielokrotne wyciskanie sztangi leżąc mężczyzn

 1. (39 x 55 kg) Piotr Prokop
 2. (36 x 55 kg) Piotr Zyła
 3. (35 x 55 kg) Nazar Ożga

Startowało 10 zawodników

Wyciskanie sztangi leżąc

 1. (149 kg) Piotr Prokop
 2. (146 kg) Piotr Zyła
 3. (130 kg) Kamil Witek

Startowało 7 zawodników

 

Turniej Streetball /Piastonalia 2019/

21 maj 2019 Turniej Streetball UO /Piastonalia 2019/

Boisko „Orlik”

Startowało 6 zespołów (19 zawodników): Atomówki, Heat, Mac, Mix Tape, Pierogi, Synergia. Rozegrano 12 meczy.

I m. Atomówki 10 pkt.

II m. Synergia 8 pkt.

III m. Heat 6 pkt.

Mistrzostwa UO w Pływaniu 2019

15.05.2019 MISTRZOSTWA UNIWERSYTETU OPOLSKIEGO

 W PŁYWANIU

STYL GRZBIETOWY KOBIET/50 M/

I MIEJSCE ALEKSANDRA SZPRYNGIEL 00:50:02

II MIEJSCE ALEKSANDRA PRACZUK 1:10:47

STYL GRZBIETOWY MĘŻCZYZN/50 M/

IMIEJSCE MICHAŁ ABRAMEK 00:45:59

STYL DOWOLNY KOBIET/50 M/

I MIEJSCE ALEKSANDRA SZPRYNGIEL 00:39:08

II MIEJSCE ALEKSANDRA ZIENKIEWICZ 00:43:58

III MIEJSCE KAROLINA SALETNIK 00:49:29

STYL DOWOLNY MĘŻCZYZN/50 M/

I MIEJSCE DYMITROW USACH 00:36:74

II MIEJSCE MICHAŁ ABRAMEK 00:37:61

III MIEJSCE PATRYK KURYŁO 00:38:93

STYL KLASYCZNY KOBIET/50 M/

I MIEJSCE ALEKSANDRA SZPRYNGIEL 00:49:51

II MIEJSCE PAULINA KOKOT 1:18:70

III MIEJSCE ANNA PAUZIK 1:28:01

STYL KLASYCZNY MĘŻCZYZN/50 M/

I MIEJSCE JAKUB RAMSZ 00:50:89

II MIEJSCE MIKOLAJ YORTSEVICH 1:14:98

III MIEJSCE DIMITROWA BAHUR 1:20:10

STARTOWAŁO 30 ZAWODNIKÓW I ZAWODNICZEK

Szanowni Państwo Koordynatorzy Wydziałowi ECTS,
za nami pierwsza tura rejestracji na kursy zmienne ogólnouczelniane realizowane w semestrze zimowym roku akademickiego 2019/2020.
W związku z tym proszę o zweryfikowanie kursów i wycofanie tych zajęć, których uruchomienie nie jest celowe wobec niedostatecznej liczby zarejestrowanych uczestników zgodnie z Regulamin rejestracji na kursy zmienne ogólnouczelniane w UO (Decyzja nr 3/2018 Prorektora ds. Kształcenia i Studentów). Kolejna uzupełniająca rejestracja rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, tj. 13 maja.
Przypominam, że minimalna liczba studentów w grupie to 20 osób. Jeden nauczyciel akademicki może poprowadzić w semestrze maksymalnie 60 godzin zajęć.
Z wyrazami szacunku

dr Agnieszka Rombel-Bryzek

Uczelniany Koordynator ECTS

Uniwersytet Opolski

Maraton Opolski 2019

W dniu 11 maja 2019 studenci Uniwersytetu Opolskiego wystartowali w 9 edycji maratonu opolskiego. Sztafeta UO w składzie Kinga Kępa,Kaczmarek Michał , Kamil Loose oraz dr Dariusz Mucha zajęła 14 miejsce w klasyfikacji ogólnej i 5 miejsce w mixtach. W biegach indywidualnych wystartowali również Anna Wislulska z I roku Obsługi Biznesu, Kamil Jordan z Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Dawid Szynkarczyk zajmując wysokie lokaty w swoich kategoriach wiekowych. Start w imprezie zorganizowały i nadzorowali pracownicy Studium Wychowania Fizycznego i Sportu: mgr Marta Zdzuj i mgr Ewa Dachnowska.

28.03.2019 Eliminacje do AMP AZS UO-AZS PO /97-70/

 Eliminacje do Akademickich Mistrzostw Polski

AZS UO-AZS PO /97-70/ Opolska Superliga Akademicka (OSA 2019)

 Srebrny medal OSA dla AZS UO

Startowało 12 zawodników.

 

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy z udziałem naszych studentów

Dnia 28.03.2019 w Wojewódzkim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego odbył się konkurs Pierwszej Pomocy przedmedycznej pod patronatem Opolskiego Kuratora Oświaty. Nasi Studenci meli okazję tym razem sprawdzić się w roli sędziów głównych zawodów wspólnie z Państwową Strażą w Opolu i studentami Wyższej Szkoły Medycznej w Opolu, oceniali uczestników konkursu uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych. Nasi studenci posiadają kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Przedmedycznej jak również zgłębiają swoją wiedzę i ja doskonalą na zajęciach ogólnouczelnianych z pierwsze pomocy na naszej uczelni.
Sędziami zawodów z ramienia UO byli:

Anna Wittek, Małgorzata Bienias, Kevin Pietrzyk, Bartosz Janikowski

W półfinale B Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie, który odbył się w Katowicach 23-24.-2.2019 – I miejsce zajął Uniwersytet Opolski

PLAN-2018-2019 aktualny

Wychowanie fizyczne dla studentów niepełnosprawnych

Wychowanie fizyczne dla studentów niepełnosprawnych
Studium Wychowania Fizycznego i Sportu ogłasza zapisy na zajęcia wychowania fizycznego dla studentów niepełnosprawnych. Zajęcia odbywać się będą w na siłowni pod fachowym nadzorem pracownika Studium dra Jacka Taborskiego. Zajęcia będą odbywać się w środę o godz. 18.00-19.30. W zajęciach mogą brać udział studenci I –go roku, którzy uzyskają w ten sposób zaliczenie z przedmiotu „Wychowanie fizyczne”. Kwalifikowane będę również osoby niepełnosprawne z lat starszych, które chcą aktywnie spędzić czas na ćwiczeniach siłowych i aerobowych. Zajęcia będą dostosowane do stopnia i zakresu niepełnosprawności uczestników zajęć. Osoby chętne proszę o kontakt z sekretariatem Studium WFiS tel.774527388 lub osobiście.Siłownia dla niepełnosprawnych – czemu nie? Dla niektórych siłownia kojarzy się z “robieniem rzeźby”. Dla uczestników naszych zajęć to ćwiczenia poprawiające ich sprawność, to czas na wyładowanie negatywnych emocji. Zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne na siłownię Uniwersytetu Opolskiego przy pl. Stanisława Staszica 1 (przy sali sportowej Uniwersytetu w budynku LO).

Mistrzostwa Uniwersytetu Opolskiego Streetball 2018 /18.12.2018/. Na Sali sportowej UO 18.12.2018 o godz. 17.45 odbyły się Mistrzostwa UO Streetball w kategorii kobiet i mężczyzn.

Startowało 17 zawodników i zawodniczek. W Kategorii kobiet zwyciężył zespół: „The Black”. W kategorii mężczyzn zwyciężył zespół: „No Name” .

Podczas sparingu AZS UO pokonał drużyną LO nr 2 w Opolu 56:52. Zacięta walka i wyrównana rywalizacja. Gratulujemy podopiecznym trenera  dr. Jacka Taborskiego!!! /29.11.2018/

W dniu  26.11.2018 pracownicy SWFiS zorganizowali warsztaty   fitness.    Studentki uniwersytetu przez  90 minut  bawiły się przy  muzyce latino tańców  regionalnych oraz hiphop prowadzonego  gościnnie przez  Eweline Lepszą,

W ramach obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości dnia 19.11.2018 Studium WFiS zaprosiło społeczność akademicką do wspólnego uczczenia tej rocznicy poprzez wspólny taniec narodowy jakim jest polonez. W tym pięknym wydarzeniu wzięło udział 168 osób. Kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Zbigniew Zagórowski przywitał zebranych i podziękował za tak liczne przybycie. Na koniec uczestnicy tańca utworzyli symboliczna flagę Polski.

Maraton Opolski 2018

Dnia 6.05.2018 reprezentacja UO wzięła udział w Opolskim Maratonie. Nasi studenci w składzie Kamil Lose, Michał Kaczmarek i Kinga Zenowicz wzięli udział w biegu na dystansie 21 km.  Najlepsza spośród naszych studentów  okazała się Kinga Zenowicz- zajęła 3 miejsce  w swojej kategorii wiekowej w regionie. Emocje były bardzo dużo podczas rywalizacji, ale największe wzbudziła wygrana Kamila Lose w loterii po zakończonym biegu. Kamil wygrał nagrodę główna biegu, samochód suzuki celerio.

Ogólnopolski Test Coopera 2018

Nasi studenci jak co roku wzięli udział w ogólnopolskim teście Coopera organizowanym na stadionie lekkoatletycznym im . Opolskich Olimpijczyków.  Dnia 15.05.2018 studenci po raz kolejny mieli okazję sprawdzić swoją wydolność fizyczną. po zakończonym biegu wszyscy otrzymali pamiątkowe koszulki.

Rywalizacja “Spalamy kalorie na wiosnę z UO”

Od dnia 21.03.2018 do 30.05.2018 nasi studenci mieli okazję rywalizować sportowo, poprzez aplikację endomono. Każdy mógł dołączyć do rywalizacji. Zadaniem było spalić jak najwięcej kalorii, podejmując rożne aktywności. Rywalizacja miała zachęcić do podejmowania ruchu w wolnym czasie.  Okazało się, że ten sposób rejestrowania ruch bardzo spodobał się studentom. W rywalizacji wzięło udział ponad 60 osób, a zmagania naszych studentów były bardzo zacięte do ostatniego dnia.  Zwycięzcą został Ly Seyhak, który spalił  192945 kcal. Ly otrzymał puchar i 3 wejściówki do groty solnej w Opolu i na rolkowisko. Ufundowane przez Strefę Zdrowia Remedium w Opolu.

Mecz pracowników Uniwersytetu Opolskiego i Politechniki Opolskiej 2018

Mistrzostwa UO w Tenisie Stołowym 2018

Mistrzostwa UO w Tenisie Stołowym 22.05. 2018

Udział wzięło 22 zawodników – studentów i nauczycieli akademickich. Wyniki: Kategoria mężczyzn: I m. Maczurek Robert II m. Atamańczuk Robert III m. Zagórowski Zbigniew IV m. Jaceng Oleg Kategoria Kobiet: I m. Makurevych Katerina II m. Lorek Patrycja III m. Dreszer Justyna Kategoria mikst: I m. Maczurek Robert i Makurevych Katerina II m. Dreszer Justyna i Atamańczuk Robert III m. Lorek Patrycja i Zagórowski Zbigniew

Mistrzostwa UO w Wyciskaniu Sztangi Leżąc i Wielokrotnym Wyciskaniu Sztangi 2018

Mistrzostwa UO w Wyciskaniu Sztangi Leżąc i Wielokrotnym Wyciskaniu Sztangi 22.05.2018

Zawodnicy wzięli udział w następujących kategoriach: – Wyciskanie sztangi leżąc mężczyzn – Wielokrotne wyciskanie sztangi mężczyzn – Wielokrotne wyciskanie sztangi kobiet

Zwycięzcy poszczególnych kategorii: Wielokrotne wyciskanie sztangi kobiet 1. Agnieszka Smiatek (87 x 20 kg) 2. Paulina Porada (47 x 20 kg) 3. Justyna Duda (25 x 20 kg) Wielokrotne wyciskanie sztangi leżąc mężczyzn 1. Denis Piekaruś (48 x 55 kg) 2. Nazar Ożga (48 x 55 kg) 3. Patryk Szatan (47 x 55 kg) Wyciskanie sztangi leżąc 1. Marcin Kuznik (170 kg) 2. Serhii Monastyrskyi (125 kg) 3. Nazar Ożga (125 kg)

Mistrzostwa UO w Pływaniu 2018

MISTRZOSTWA UNIWERSYTETU OPOLSKIEGO W PŁYWANIU 16.05.2018   STYL GRZBIETOWY KOBIET/50 M/   I MIEJSCE NATALIA OSADCZUK 00:40:21 II MIEJSCE KATARZYNA RYNDAK 00:54:58 III MIEJSCE WIKTORIA CYFKA 00:58:60     STYL GRZBIETOWY MĘŻCZYZN/50 M/   IMIEJSCE MAREK MISZ 00:41:01 II MIEJSCE KAMIL BADURA 00:45:41 III MIEJSCE STANISŁAW SZEWERDA 1:18:65   STYL DOWOLNY KOBIET/50 M/   I MIEJSCE NATALIA OSADCZUK 00:37:83 II MIEJSCE KARINA CZERKAWSKA 00:42:39 III MIEJSCE IZABELA CZARNOCKA 00:43:77   STYL DOWOLNY MĘŻCZYZN/50 M/   I MIEJSCE KAMIL BADURA 00:33:93 II MIEJSCE MAREK MISZ 00:35:24 III MIEJSCE TOMASZ KUSAL 00:36:59   STYL KLASYCZNY KOBIET/50 M/   I MIEJSCE ANASTAZJA LEWCZUK 1:24:07 II MIEJSCE KATARZYNA RYNDAK 1:43:70   STYL KLASYCZNY MĘŻCZYZN/50 M/   I MIEJSCE ADAM KALSZ 00:55:31 II MIEJSCE IVAN GORSKYKH 1:00:88 III MIEJSCE GRZEGORZ REISENBUCHER 1:02:76   STYL MOTYLKOWY KOBIET /25 M/   I MIEJSCE NATALIA OSADCZUK 00:19:13 II MIEJSCE KATARZYNA RYNDAK 00:26:26   STYL MOTYLKOWY MĘŻCZYZN /50 M/   I MIEJSCE KAMIL BADURA 00:43:85   STARTOWAŁO 28 ZAWODNIKÓW I ZAWODNICZEK

Wyniki Mistrzostw Uniwersytetu Opolskiego w Tenisie Stołowym amatorów (15.05.2018r.)

Singiel Kobiet: I msc  Augustyniak Anna II msc  Wencel Milena III msc  Duraj Paulina IV msc  Boron Paulina   Singiel Mężczyzn: I msc  Kuchta Paweł II msc  Jakimiak Roman III msc  Błażytko Marcin IV msc  Oekman Piotr   Miskty: I msc  Augustyniak A. – Jakimiak R. II msc  Wencel M. – Kuchta P. III msc  Hanczyn E. – Rzotki P. IV msc  Boron P. – Ochman P

AZS UNI OPOLE Akademickimi Mistrzyniami Polski!!!

Nasze siatkarki zdobył dwa złote medale na Akademickich Mistrzostwach Polski. Okazały się najlepsze w klasyfikacji generalnej oraz wśród uniwersytetów!!!

Eliminacje Akademickich Mistrzostw Polski. Zwycięstwo zespołu AZS Uniwersytetu Opolskiego nad drużyną AZS PO 74:51 /27.03.2018/

 

 ”Spalamy kalorie na wiosnę” Zapraszam wszystkich studentów i pracowników Uniwersytetu Opolskiego do wspólnej rywalizacji po hasłem ” Spalamy kalorie na wiosnę”. Wystarczy, że zarejestrujesz każdy twój trening na endomondo Osoby które spalą najwięcej kalorii w okresie od 21.03.2018-30.05.2018, zostaną uhonorowane nagrodami rzeczowymi przez Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UO. Rozstrzygnięcie konkursu 1.06.2018 http://www.endomondo.com/challenges/36268529

Akademickie Mistrzostwa Polski w Badmintonie półfinały /Opole 2018/

Wyniki I miejsce – Uniwersytet Opolski II miejsce – Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu III miejsce – Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie 

Streetball UO 2018

Mistrzostwa UO Streetball 2018. KATEGORIA MĘŻCZYZN: I miejsce – BEZ NAZWY, II miejsce – UO STARS TEAM, III miejsce – BEZ TRÓJEK, KATEGORIA KOBIET: I miejsce – CHICAGO GIRLS, II miejsce – THE BLOCH.

 

 

Witryna, którą obecnie przeglądasz, wykorzystuje pliki cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych. Więcej informacji >>

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close