Zmarł nagle wieloletni, bardzo ceniony pracownik

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu

mgr Henryk Hołodnik.

Henryk Hołodnik urodził się 2.01.1951r.  Był absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, którą ukończył w 1976 roku. Równocześnie zdobył tytuł trenera II klasy w piłce ręcznej. Po studiach zamieszkał w Opolu i tu podjął pierwszą pracę zawodową jako nauczyciel wychowania fizycznego i trener grup młodzieżowych w piłce ręcznej. Z  WSP w Opolu związany był przez 34 lata, od 1986 r. podejmując w tym czasie pracę w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu. W końcówce lat dziewięćdziesiątych organizował na uczelni bardzo popularne wtedy Turnieje Wydziałów, które cieszyły się wielką popularnością wśród studentów i pracowników uczelni. Największe sukcesy w pracy zawodowej odnosił  w  badmintonie. Najpierw jako prowadzący zajęcia z wychowania fizycznego z tej dyscypliny sportu ze studentami naszej uczelni, kiedy rozpropagował ten rodzaj gry na Uniwersytecie Opolskim jako sport rekreacyjny . Najbardziej znany był  jednak z utworzenia  drużyny uniwersyteckiej w badmintonie.  Reprezentacja Uniwersytetu Opolskiego pod jego wodzą zdobywała seryjnie medale w Akademickich Mistrzostwach Polski. Była przez kilka lat hegemonem w rozgrywkach studenckich w kraju. W latach 2013-2019 zawodnicy sekcji uczelnianej badmintona pięciokrotnie zdobywali   I miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w klasyfikacji generalnej i siedmiokrotnie w kategorii uniwersytetów. W latach 2014 – 2019 studenci zawodnicy opolskiej uczelni wywalczyli 15 medali w Akademickich Mistrzostwach Europy w klasyfikacji zespołowej i indywidualnej: 5 złotych 3 srebrne i 7 brązowych.  Jeszcze do ubiegłego roku badmintoniści Henryka Hołodnika znaczące sukcesy na arenach sportowych w kraju i zagranicą.

Mgr Henryk Hołodnik był osobą cenioną i lubianą przez studentów. Bardzo szanowaną przez pracowników uczelni. Za swoją pracę dydaktyczna i sportową wielokrotnie nagradzany  Nagrodą JM Rektora Uniwersytetu Opolskiego. Był wielkim fanem sportu. Sam grał z pasją w badmintona i tenisa ziemnego.   Odszedł od nas w dniu 21 czerwca 2020 roku. Jego śmierć jest wielkim szokiem dla środowiska sportowego i akademickiego Opola.

Cześć Jego Pamięci.