Mamy Mistrzostwo Polski
w badmintonie

Drużyna Uniwersytetu Opolskiego Akademickim Mistrzem Polski w Badmintona 2016 po raz trzeci z rzędu. Tytuł zdobyła na Akademickich Mistrzostwach Polski w Badmintona rozegranych w dniach 22-24 kwietnia w Krakowie na obiektach AGH.

Trudno byłoby doszukać się dyscypliny, w której tak mocny prym wiedzie jakakolwiek inna drużyna wywodząca się opolskich uczelni. W finałowych rozgrywkach drużyna UO pokonała 7-0 KUL z Lublina oraz stosunkiem 5-2 UM z Łodzi i UAM z Poznana. W ćwierćfinale odprawiła stosunkiem 4-0 gospodarza mistrzostw AGH Kraków, a następnie jak się później okazało, brązowego medalistę mistrzostw AWF Wrocław również wynikiem 4-0.

Finał to spotkanie pomiędzy najlepszą drużyną z części północnej Polski – Politechniką Białostocką i Uniwersytetem Opolskim dominującym w części południowej.

Przebieg całego około 3,5 godzinnego spotkania to przysłowiowa walka punkt za punkt, w kolejności 1-0 dla PB, 1-1, 2-1, 2-2, 2-3, 3-3 i ostatecznie 3-4 dla UO.

Teraz przed zawodnikami UO najważniejsza tegoroczna impreza – Europejskie Igrzyska Studenckie w Zagrzebiu (12-25.07.2016 r. Zagreb-Rijeka).

Na zdjęciu od lewej: trener – Henryk Hołodnik, Angelika Pradela, Dominik Stebnicki, Paweł Pietryja, Marta Wójcik, Mateusz Dubowski, Mateusz Szydłowski, Kinga Haracz, Miłosz Bochat, Aneta Wojtkowska, Dariusz Sobków.